Кризата в Монако става все по-сериозна (видео)

Отборът на Сент Етиен надигра с 2:0 Монако в първия мач от 9-ия кръг в Лига 1 на Франция. Домакините на “Жофроа Гишар” по-добре се възползваха от своите положения в мача и заслужено стигнаха до успеха с два гола на Уахби Хазри в 41-ата и 54-ата минута. Монегаските пък има за какво да съжаляват, след като пропуснаха някои прекрасни възможности, а големият грешник бе Радамел Фалкао, който на няколко пъти не успя да преодолее Стефан Руфие. Така кризата в тима става все по-сериозна, като той няма победа вече 7 поредни двубоя.

През първата част Сент Етиен стоеше по-добре на терена, като в 27-ата минута Реми Кабела нацели гредата, а в 41-ата минута Уахби Хазри откри резултата. Той получи извеждащ пас в наказателното поле, обърна се и моментално стреля във вратата за 1:0.

В същото време и Монако пропусна една добра възможност чрез Фалкао, чийто удар бе спасен от вратаря.

Втората част започна със силни минути за гостите. Първо Фалкао направи пореден голям пропуск, като от точката на дузпата не уцели вратата. Минута по-късно Стефан Руфие пък направи невероятно спасяване след шут по земя на Адама Траоре.

Вместо да се стигне до изравняване, в 54-ата минута Хазри получи на около 25 метра от вратата и отправи мощен удар по земя, с който за втори път прати топката във вратата на монегаските.

До края на мача и двата тима имаха своите възможности да променят резултата, а Фалкао нацели и греда. В крайна сметка обаче победата отиде на сметката на Сент Етиен.

Така “зелено-белите” се изкачиха поне временон на 2-ото място в класирането с 15 точки. Монако пък продължава да затъва, като се намира на 18-ото място с едва 6 точки.