Мария Мицова отпадна във втория кръг на турнирa по бадминтон в Бърно

Мария Мицова отпадна във втория кръг на международния турнир по бадминтон в чешкия град Бърно с награден фонд 25 хиляди долара.

22-годишната българка загуби от състезаващата се за Израел рускиня Ксения Поликарпова, седма поставена, с 15:21, 17:21 за 32 минути.

Мицова поведе в началото на първия гейм, но Поликарпова изравни, след което направи силна серия до 18:9 и до края удържа аванса си.

Във втората част се игра точка за точка, а едва в края Поликарпова поведе с 20:16 и затвори мача след 21:17.

В първия си двубой за деня Мицова победи рускинята Наталия Перминова с 21:13, 8:3 и отказ на съперничката й.

За българката това е едва втори международен турнир след претърпяна операция на двата крака.

На двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев загубиха в първия кръг от датчаните Йепе Бай и Микел Микелсен с 12:21, 9:21 за 21 минути.

В това българското участие в Бърно приключи. Следващата седмица в София предстои Баболат международен турнир по бадминтон с участието на състезатели от над 30 държави.