FIVB дисквалифицира треньора на Бразилия за мача със САЩ! Гледайте двубоя ТУК!

Селекционерът на националния отбор на Бразилия Ренан Дел Зото е отстранен от Международната федерация по волейбол (FIVB) да не води “Селесао” за един мач на световното първенство в Италия.
В 5-ата част на мача срещу Русия (3:2) от финалната шестица в Торино при резултат 14:11 наставникът на Бразилия хвърли топка на игрището по време на игра.

“Това беше много напрегнат мач, нервна игра, която ние губехме с 0:2 гейма. Трябваха ни свръхчовешки усилия, за да преобърнем хода на мача. При последното разиграване имаше много адреналин и аз без да искам изпуснах топката от ръцете си. Тази топка по никакъв начин не повлия на развоя на мача, но от FIVB решиха да ме дисквалифицират”, заяви Ренан Дел Зото пред Globo.

На видеото отлично се вижда, че Дел Зото е хвърлил топката на игрището, след като Фелипе Фонтелес не я заби от задно поле, а Максим Михайлов се подготвяше за атака. Руският диагонал реализира тази точка и първия съдия Войчех Марошек не обърна внимание на втората топка.

В днешния мач срещу САЩ бразилците ще бъдат водене от помощник треньора Марсело Фронковяк.
В мача САЩ – Бразилия ще се определи победителя в Група I, след като и двата тима вече се класираха за полуфиналите след победи над Русия.

Двубоят Бразилия - САЩ ще бъде излъчен на живо по БНТ 3 и ще може да се гледа в Sportal.bg.

ГЛЕДАЙТЕ мача БРАЗИЛИЯ - САЩ онлайн ТУК!!!