Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Нов звучен шамар за Бока Хуниорс (видео)

Втори много звучен шамар получи шампионът на Аржентина Бока Хуниорс в рамките на няколко дни. "Генуезците" отпаднаха сензационно от Купата на Аржентина, след като отстъпиха с 0:1 от Химнасия Ла Плата в осминафинален сблъсък, играл се на стадион "Марио Кемпес" в Кордоба. Съставът на Гийермо Скелото, който имаше амбиции да спечели отличието, допусна гол в 90-ата минута, който се оказа фатален. Единственото попадение беше дело на 18-годишния венецуелски талант Уртадо, при което останаха съмнения за игра с ръка. Интересното е, че той влезе резерва, а с първия си гол за клуба елиминира гранда Бока.

Загубата идва буквално няколко дни от много болезненото поражение с 1:2

от Ривър Плейт на "Бомбонера", която отдалечи Карлос Тевес и компания на

шест точки от върха в първенството

.

Шампионите пристигнаха в Кордоба с нагласата да зачеркнат Суперкласико и да продължат напред в турнира, който даваше шанс да се търси реванш срещу "милионерите", след като второ дерби в шампионата няма да има. Ривър вече си беше гарантирал място сред осемте най-добри след победа с 2:0 над Платенсе.

Под проливен дъжд и много мокър терен Бока излезе с титулярите, като Тевес беше заменен от Сарате в стартовите 11, а Пабло Перес беше капитан. Още в 13-ата минута Дарио Бенедето се контузи, което наложи пускането в игра на Карлитос. През цялата среща Бока имаше инициативата, но нямаше идея в атака. Двубоят отиваше към дузпи, когато в последната минута контраатака на Химнасия шокира шампионите.

Така Бока Хуниорс, който е рекордьор в турнира със спечелените три трофея, напусна надпреварата.

Носителят на купата през последните две години

Ривър пък е големият фаворит за отличието.

Двата гранда вече могат да се срещнат през този сезон само и единствено в Копа Либертадорес, но за да се случи това, "генуезците" и "милионерите" трябва да се класират на финал.

Играчите на Гийермо имат аванс от 2:0

срещу Крузейро от първия четвъртфинал, но предстои гостуване в Бразилия. Футболистите на Марсело Гаярдо пък са домакини и ще разчитат на феновете си на "Монументал" в реванша с Индепендиенте.

Първата срещата завърши 0:0