Костова отпадна на двойки след дълъг ден на корта

След като прекара точно три часа и 50 минути на кортовете Санта Маргерита Ди Пула, Елица Костова отпадна от схемата на двойки. Българката и Сие-Ю Хсу от Тайван, поставени под номер 2 в схемата, отстъпиха на представителките на домакините Мартина Карегаро и Федерика Ди Сара с 3:6, 6:7(4), след като по-рано днес Костова победи Ирене Бурийо на сингъл.
Костова и Хсу направиха равностоен мач срещу италианките, които обаче взеха 22/23 разигравания на втори сервис, а българката и тайванката допуснаха три двойни грешки. По-рано днес Костова преодоля втория кръг на сингъл, след като се наложи с 6:0, 5:7, 6:2 срещу испанката Ирене Ескорихуела Бурийо.
Мачът продължи два часа и 16 минути, като в неговото начало Костова спечели осем поредни гейма за 6:0 в първия сет и 2:0 във втория. Бурийо обаче съумя да вземе частта със 7:5, а в третия сет Костова получи шанс да затвори мача при 5:1 и собствен сервис. Българката обаче допусна пробив, но стигна до рибрейк и спечели с 6:2. На четвъртфиналите Костова ще срещне победителя от двубоя между италианската квалификантка Лучия Бронцети и поставената под номер 5 рускиня Людмила Самсонова.