Ветераните на Локо (Пд) с класическа победа над Ботев (Пд)

Ветераните на Локомотив (Пловдив) победиха Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в мач от 1-ия кръг на областния етап на държавното първенство. "Черно-белите" контролираха изцяло ситуацията на терена и можеха да вкарат още попадения във вратата на гостите, но редица пропуски ги лишиха от това.

Първото полувреме започна с натиск на Локомотив. Добри шансове за гол се откриха пред Здравко Лазаров, Ванчо Траянов и Желимир Теркеш, но стражът на гостите показа рефклекс и успя да се намеси при всичките ситуации.

В началните минути на втората част ветераните на Локомотив откриха резултата. Точен бе Явор Въндев с глава. Само след дест минути "черно-белите" удвоиха чрез Христо Телкийски. Крайното 3:0 оформи помощник треньорът в щаба на Бруно Акрапович - Желимир Теркеш.

Така Локомотив се класира за втория кръг на областния етап, където "смърфовете" ще гостуват на Левски (Карлово) на 11 октомври от 16:00ч.

СНИМКА: Официален сайт на Локомотив (Пд)