100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Историческа победа на Нигерия срещу Гърция на световното за жени

Франция, Испания, Китай и Нигерия се класираха за четвъртфиналите на световното първенство по баскетбол при жените в Испания. Най-драматичен от плейофите беше мачът между Нигерия и Гърция, спечелен от африканките с 57:56 (15:15, 16:11, 17:11, 9:19).

Ело Едефериока вкара два наказателни удара в последните секунди на срещата и класира нигерийския отбор напред в турнира, въпреки силната последна четвърт за гъркините.

Най-резултатни за Нигерия станаха Евелин Акхатор и Езине Калу с по 14 точки, докато Мария Фасоула реализира 18 точки за Гърция.

На четвъртфиналите съперник на Нигерия ще бъде световният и олимпийски шампион САЩ.

Франция победи Турция със 78:61 (19:10, 19:17, 20:20, 20:14) и ще срещне Белгия, докато Испания отстрани Сенегал след успех с 63:48 (17:18, 17:16, 12:6, 17:8). Домакините ще се изправят срещу Канада в следващия кръг.

Китай победи Япония с 87:81 (19:25, 27:19, 21:13, 20:24) и на четвъртфиналите играе със състава на Австралия.

Резултати от плейофния кръг на световното първенство по баскетбол за жени в Испания:

Китай - Япония 87:81 (19:25, 27:19, 21:13, 20:24)

Нигерия - Гърция 57:56 (15:15, 16:11, 17:11, 9:19)

Франция - Турция 78:61 (19:10, 19:17, 20:20, 20:14)

Испания - Сенегал 63:48 (17:18, 17:16, 12:6, 17:8)