Пропусната дузпа в края лиши Сампдория от победата срещу Каляри

Отборите на Каляри и Сампдория завършиха наравно 0:0 в среща от 6-ия кръг на Серия “А”. Тимът от Генуа може да съжалява за това, че не си тръгна с пълния актив от точки, като на два пъти гредата и пропусната дузпа в края на срещата лишиха футболистите на Марко Джампаоло от победата.

Първото по-сериозно положение в срещата дойде в 24-ата минута. Леонардо Паволети пропиля добра възможност, останал очи в очи със стража на Сампдория Емил Аудеро. Италианският нападател се засуети и не успя да насочи топката в очертанията на вратата. В 29-ата минута Жоао Педро пробва изстрел от далечна дистанция, но топката излезе в аут.

През второто полувреме гостите от Генуа се събудиха и тръгнаха по-смело в атака. В 47-ата минута Никола Муру пробва късмета си с удар от 25 метра, който прелетя на метър от страничния стълб на вратата зад Алесио Краньо. В 54-ата минута Диего Фариас от състава на Каляри нацели гредата, засичайки добро центриране на Жоао Педро.

Няколко минути по-късно футболистите на Сампдория също нацелиха гредата. Грегоар Дефрел получи добра топка от Едгар Барето и останал очи в очи с Краньо, стреля в страничния стълб. В 72-ата отборът на Каляри бе спасен за втори път от гредата. Карол Линети навлезе в наказателното поле на домакините и стреля към вратата, но ударът му се отби в страничния стълб.

В добавеното време гостите от Генуа получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Марко Андреоли срещу Грегоар Дефрел. Зад топката застана Давид Ковначки, чийто удар в десния ъгъл бе спасен от Алесио Краньо. Така двата тима поделиха точките, а Сампдория пропусна добра възможност да си тръгне като победител от Сардиния.