Борусия (М) се реваншира подобаващо

Борусия (Мьонхенгладбах) се отърси по най-добрия начин от тежката загуба с 2:4 от Херта (Берлин) в предишния кръг, подчинявайки Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1 у дома. Успехът в петия кръг придвижи тима на четвърта позиция на 3 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Футболистите на Дитер Хекинг превъзхождаха осезаемо своя съперник от Франкфурт, но съумяха да му вкарат чак в 56-ата минута. Тогава новото острие Аласан Плеа заби атрактивно попадение под гредата - 1:0. Две минути по-късно капитанът на Айнтрахт Давид Абрахам за малко щеше да изравни с глава.

Борусия удвои аванса си в 56-ата чрез Торган Азар, който прониза Кевин Трап по диагонала.

Героят от Мондиала Анте Ребич влезе от пейката и благодарение на своята настоятелност върна едното попадение в 73-ата минута.

Победата на Гладбах беше затвърдена в 85-ата, когато Нико Елведи вкара за 3:1 с глава.