Спартак (М) не допусна изненада

Черноморец (Новоросийск) се оказа сериозно препятствие за Спартак (Москва), но столичният гранд спечели с 1:0 1/16-финала за Купата на Русия и продължава напред в турнира. Гола вкара Зе Луиш след пас на Софиан Хани в 28-ата минута.

Старши треньорът на Спартак Масимо Карера заложи на състав, в който преобладаваха реззервите. Ивелин Попов не беше в групата за мача, а от обичайните титуляри започнаха само Фернандо и Зе Луиш. В игра се завърна любимецът на феновете Жано Ананидзе, който дълго време лекуваше контузия.

Гостите доминираха през целия двубой, но отбелязаха само един гол. В средата на първото полувреме Хани намери Зе Луиш, който, останал очи в очи с вратаря, не сбърка. В края на мача Иля Захаров от Черноморец получи червен картон.

В следващия кръг Спартак ще се изправи срещу Анжи. Тимът от Махачкала се наложи с 2:1 над Чайка след голове на Павел Долгов и Джон Чансельор.