Беласица победи Вихрен за Купата на АФЛ

Беласица победи с 1:0 Вихрен (Сандански) в мач от 2-ия кръг за Купата на АФЛ на стадиона в Първомай. Треньорите на двата отбора Иво Тренчев и Здравко Лазаров в тази среща дадоха шанс на част от футболистите от резервната скамейка.

През първата част на срещата повече положения за гол имаха футболистите на Вихрен, но ударите на Вальо Георгиеви на французина Алберт като по чудо не навестиха мрежата зад младия Димитър Христов.

След почивката далеч по-активният отбор бе този на домакините. Особено деен по десния фланг бе Запро Динев, който често всяваше паника в защитата на гостуващия тим. В 58-ма минута при бърза контраатака на Беласица Живко Димитров от 10-тина метра направи безпомощен вратаря Стоян Деспотов за 1:0.

Марти Таушанов, Тодор Кръстев и резервата Васил Тачев пропуснаха добри възможности да удвоят преднината на Бела.