WorldofVolley: Жана Тодорова - министърът на защитата

Женският национален отбор по волейбол на България, който е воден от Иван Петков, стартира след броени дни участието си на предстоящото световно първенство (29 септември – 20 октомври). По повод началото на надпреварата авторитетният сайт WorldofVolley.com публикува кратки материали за забележителни състезателки. От българския отбор вниманието на колегите е спряла Жана Тодорова - либерото, което дава сърцето и душата си за успехите на тима, като дори я наричат "министърът на защитата".

Ето какво гласи публикацията:

"Жана Тодорова ще се отдаде на 100 %, за да помогне на отбора си да спечели важни срещи.

Българката е едно от най-талантливите либера в света. Тя, както винаги, ще има огромна роля за българския национален отбор на световното първенство в Япония.

Най-доброто либеро на миналогодишния шампионат на планетата до 23 години може би ще спечели отново приза, защото играе на високо ниво. Всеки клубен отбор може само да спечели от присъствието й - тя би била страхотно допълнение към защитата му."