Андре Аю спаси "фенерите" в дербито с Бешикташ (видео)

Големият сблъсък от 6-ия кръг на турската Сюпер Лиг между Фенербахче и Бешикташ не излъчи победител. Двубоят завърши 1:1 и по този начин "фенерите" останаха в долната половина на класирането, а Бешикташ не успя да настигне лидера Истанбул Башакшехир.

Фенербахче претърпя унизителна загуба с 1:4 от Динамо (Загреб) в Лига Европа предни няколко дни, но игра силно в дербито снощи. Тимът на Филип Коку създаде повече голови положения и трябва да съжалява, че стигна само до точка.

Ислам Слимани и Жаилсон направиха непростими пропуски пред вратата на Бешикташ още в началните минути. Гредата също помогна на Харун Текин, а в края на полувремето Райън Бабел даде аванс на гостите с много силен и точен удар, направил безпомощен Лорис Кариус.

"Фенерите" все пак избегнаха поражението благодарение на Андре Аю. Ганаецът се разписа с глава в 71-ата минута след центриране от левия фланг на Хасан Али Калдъръм.