Армията на косъм от сензация срещу Оклахома

Военната академия Уест Пойнт остана на косъм от една от най-славните победи във футболната си история. „Черните рицари” държаха в шах миналогодишните полуфиналисти Оклахома, но след продължение се предадоха при гостуването си в Бързия щат – 21:28. СиДи Лем отбеляза решителния тъчдаун в първия допълнителен период в най-слабия откъм резултатност мач на „съглашенците” този сезон.

Олд Доминиън записаха най-престижната си победа от влизането в Първа дивизия преди три години. „Монарсите” взеха скалпа на Вирджиния тех, печелейки с 49:35. Резервният куотърбек Блейк ЛаРуса раздаде пасове за 495 ярда и четири тъчдауна, а сам отбеляза един по земя.

Ърбан Майър се завърна начело на Охайо стейт с гръмка победа срещу Тулейн. Треньорът на „кестените” бе наказан за три мача заради прикриване на домашно насилие, а в негово отсъствие тимът бе воден от асистента Райън Дей. Дуейн Хаскинс раздаде пасове за 304 ярда (пет тъчдауна) още през първото полувреме, а Тейт Мартел оформи минута преди края на редовното време победата 49:6.