Марица взе дербито на кръга на Югоизток

Марица (Пловдив) постигна ценна победа при гостуването си на Борислав (Първомай) на градския стадион в Първомай. Срещата бе сочена за най-интересната от програмата на 7-мия кръг в Трета лига – Югоизточна група. “Жълто-сините” надиграха своя противник и стигна заслужено до успеха, а двубоят бе нервен.

Организацията на срещата не бе на особено добро ниво и се налагаше футболистите на двата отбора да гонят и търсят топката, когато тя напуснеше игралното поле. През първата част момчетата, водени от треньора Борислав Караматев, владееха повече топката и играха офанзивно, а домакините се защитаваха добре. При една тяхна атака главният рефер Иванов отсъди дузпа. След рикошет защитник на Марица посегна с крак да избие топката, но удари и играч на домакините, съобщава официалната "Фейсбук" страница на пловдивчани. Илия Николов с вещина спаси удара от бялата точка.

В ответната атака футболист на първомайския тим посрещна топката с ръка в наказателното си поле но Иванов не отсъди нищо. Гостите от Пловдив имаха десетина удара през първото полувреме по посока вратата на Първомай, но така и не се стигна до гол и резултатът се запази 0:0. Втората част не се различаваше от първата. Марица владееше повече топката и бе по-офанзивният тим. В 57-ата минута Тодор Тимонов центрира от корнер и Николай Димитров с глава откри резултата в полза на “жълто-сините”.

След гола домакините се опитаха да променят статуквото, но не стигнаха до сериозни голови положения. Голът обаче ги изнерви и те заиграха доста грубо. На няколко пъти Йордан Пейчинов и други играчи на пловдивчани бяха подложени на грубиянски изяви от страна на домакините. Играта се накъса и изнерви. След гола публиката също не се държа на ниво.

В крайна сметка резултатът се запази въпреки голямото продължение и Марица заслужено спечели, като отново не допусна гол вече в седми пореден шампионатен мач. Марица заема втората позиция в класирането със 17 точки, на точка зад Нефтохимик. Следващата седмица Марица приема именно лидера във временното класиране “Нефтохимик” в супер дербито от 8-ия кръг. Срещата е 29 септември, събота, от 17 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.