Хитрино с хеттрик от поредни победи

Хитрино победи у дома Калиакра (Каварна) с минимален резултат 1:0 и прибави нови 3 точки в актива си. Поради започнала реконструкция на стадиона в Хитрино срещата се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен и беше от поредния V кръг на Североизточната трета лига.
Двубоят започна във вихрено темпо за домакините, като още в 3 мин. Ивелин Василев стреля силно във вратата на гостите, но топката премина на сантиметри от страничната греда. След това дойде ред на пропуски на капитана Христо Александров и Мустафа Мустафа. Гостите от Каварна след първоначалното отстъпление постепенно изравниха играта и действията започнаха да се развиват в центъра на терена. На 2 – 3 пъти гостите чрез Мартин Михайлов застрашиха вратата на Румен Стоянов, но до гол и така не се стигна. Най-фрапиращият им пропуск беше в 25 мин. когато на метър от гол линията техен нападател не можа да насочи коженото кълбо в опразнената врата.
Две минути след това нападателят на Хитрино Ивелин Василев натресе напречната греда след шут от рамките на наказателното поле. До края на полувремето с пропуски се отчетоха още Евгени Стоянов, Йордан Йорданов и Явор Тодоров. По-активни в началото на второто полувреме отново бяха символичните домакини от Хитрино. Последваха много атаки към вратата на Християн Славов, все безрезултатни. В 61 мин. Ивелин Василев беше изведен от дълбочина и от рамките на наказателното поле простреля неспасяемо топката в мрежата на вратата на гостите – 1:0.
Голът вдигна самочувствието на хитринчани. С направените смени и ново влезлите – Васил Христов, Георги Колев и Берил Хюсеин играта живна, заредиха се не едни и две обсади на вратата на гостите, но както и през първата част - безрезултатни. Гостите в края на мача направиха три смени и се опитаха да възстановят равенството, но това и така не им се отдаде. Последният съдийски сигнал на реферите от Силистра узакони третата поредна победа на Хитрино, а събраните 9 точки ги качиха на 6 място в класиренето.
В следващия кръг Хитрино гостува на лидера в групата Суворово 1 (Суворово), „Калиакра“(Каварна) почива.