Гигант не стресна Нефтохимик, ветеран блести с два гола при разгром

Лидерът в Югоизточната Трета лига Нефтохимик (Бургас) се наложи с 4:1 у дома над Гигант (Съединение) в среща от седмия кръг на Югоизточната Терта лига. “Шейховете” доминираха през целия мач и логично се поздравиха с победата на “Лазур”. Първата част завърши с два гола аванс в полза на бургазлии.

Те поведоха още в 11-ата минута в резултата, когато голмайсторът на тима Деян Христов засече с глава центриране от корнер на Цветан Филипов. Минута преди почивката авансът на Нафтата удвои бе удвоен от Цветомир Цонков, който се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на гостите.

Именно Цонков реализира и третия гол в срещата. При центриране на Михаил Георгиев отдясно Деян Христов стреля, но право в напречната греда, топката се върна при автора на второто попадение, който от близко разстояние не сгреши - 3:0. Гостите върнаха един гол в 86-ата минута, но само секунди по-късно отново футболистите на Деян Христов ликуваха. Този път точен бе защитникът Цветан Чахов.

С шестата си победа от началото на сезона Нефтохимик събра 18 точки в актива си и запази лидерската си позиция в класирането. Плътно зад “шейховете” продължава да бъде тимът на Марица (Пловдив), който с победата в дербито с Борислав (Първомай) днес събра 17 точки на сметката си.