Занев вкара гол, но тимът му загуби от Хичо и компания (видео)

Българският защитник Петър Занев отбеляза гол за Енисей, но тимът му загуби с 1:2 като домакин от Урал в първия мач от 8-ия кръг на руската Премиер Лига. Капитанът на Енисей Занев реализира попадението за 1:2 в 59-ата минута. Той изпрати топката в противниковата врата с удар от близко разстояние след разбъркване след изпълнение на корнер. Домакините обаче така и не се добраха поне до равенство, а Занев бе сменен в 73-ата минута от Артур Саркисов.

90 минути за Урал пък днес записа друг българин - крилото Николай Димитров. Хичо получи жълт картон в 17-ата минута.

Автогол от състава на домакините си отбеляза Максим Семакин с глава в 25-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Автор на другия гол за гостите от Екатеринбург стана Владимир Илин (58), който бе точен с глава секунди преди Занев да реализира попадението си.

Урал е 12-и във временното класиране с 8 точки, а Енисей заема 14-ата позиция с 5 точки.