Уулвс започна изкачването

Уулвърхамптън продължи с отличните си изяви. “Вълците” спечелиха с 1:0 домакинството си на Бърнли, като този резултат бе най-малкото, с което гостите се разминаха. Единственото попадение в срещата бе дело на Раул Хименес в 61-ата минута. Джо Харт направи поредица от впечатляващи спасявания, а нападателите на домакините пропуснаха серия от добри възможности.

Новакът във Висшата лига доминираше през целия двубой, а съперникът им рядко не стигна до вратата на на Руи Патрисио. След тази победа, тимът на Еспирито Санто вече е на девето място в класирането. Бърнли пък записа четвърта поредна загуба и има само една точка от началото на сезона.

Тимът на Шон Дайч може да се радва, че пусна само един гол, тъй като на няколко пъти Харт и защитници избиваха топката от голлинията. В една ситуация през първото полувреме това се случи три пъти поред. След почивката Хименес пропусна една добра възможност преди да се възползва от центриране на Дохърти.