Бака донесе първа победа с първото си докосване (видео)

Отборът на Виляреал записа първи триумф в Примера след 1:0 като гост на Леганес в обедна среща от четвъртия кръг. Карлос Бака отбеляза в 64-ата минута при първия си контакт с топката, а в 49-ата Гуидо Карийо от кастилския тим пропусна дузпа. След загубата Лега остана на последното 20-о място с една точка.
Срещата започна с начален удар на фенка на Леганес, преборила рака. Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 24-ата минута, когато домакините поискаха дузпа. Топката се удари в ръката на Алваро Гонсалес, но съдията прецени, че това е неумишлено. В 35-ата Набил Ел Зар преодоля Хауме Коста, последва двойно между Диего Ролан и Джонатан Силва, след което топката се озова отново у Ел Зар, който шутира много близо до целта. В добавеното време на първата част Гуидо Карийо стреля с глава при корнер, а топката премина на сантиметри от гредата.
Второто полувреме започна с дузпа за домакините след игра с ръка на Марио Гаспар. Карийо шутира над гредата и пропусна дузпата. Гостите от “Естадио де ла Серамика” откриха резултата в 64-ата минута. Карлос Бака заби кълбото в мрежата след много точен удар с глава при статично положение. В 71-ата Пабло Форналс пропусна да удвои при контра на “жълтите”. Десет минути по-късно Иван Куеяр спаси нов удар на Бака. В 83-ата Мигел Лаюн нацели гредата на вратата на домакините. В края гостите можеха да си изпатят за пропуските след първия гол. В 90-ата Микаел Сантос прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.