Български страж дебютира с победа в Англия

Българският вратар Димитър Евтимов дебютира с победа за новия си отбор Бъртън Албиън в осмия кръг на трета английска дивизия - Лига 1 - 2:1 над Съндърланд. Той пази през всичките 90 минути и допусна попадение на Крис Магуайър в 54-ата минута, но вече преди това Джейми Алън в 19-ата и Кайл Макфаджън в 39-ата бяха дали аванс на "пивоварите".
В 39-ата минута Евтимов се намеси решително с плонж и изпревари за топката Чарли Уайки от състава на гостите, който пък бе изнесен на носилка след сблъсъка.
"Много съм щастлив от победата, дебютът ми не бе никак лесен срещу силен отбор като Съндърланд. Момчетата се справиха много добре и се бориха докрай. Надявам се контузията на играча на съперника, с който се сблъскахме, да не е сериозна, като му пожелавам бързо възстановяване", спортсменски сподели Евтимов след мача.

Това бе първо поражение за Съндърланд в шампионата, като "черните котки" са четвърти с 15 точки и вече изостават с пет от лидера Портсмут, а Бъртън е 14-и с 10 пункта.