Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

ШЛ чука на вратата, а Хофенхайм пак не убеди (видео)

Броени дни преди старта на кампанията си в групите на Шампионската лига отборът на Хофенхайм записа разочароваща загуба с 1:2 при гостуването си на Фортуна (Дюселдорф) в мач от 3-ия кръг на германския елит. Това е второ поражение за състава на амбициозния Юлиан Нагелсман, а на сметката му има само една победа. Тимът от Зинсхайм се постара да надвие новака, но многото пропуски си казаха думата. В един случай и гредата попречи на Хофе.

Фортуна имаше шанс да поведе точно преди почивката чрез гол на Алфредо Моралес. Натискът на гостите се увенча със заслужено попадение чак в 86-ата минута, когато взетият под наем от Арсенал Райс Нелсън вкара още в дебюта си - 1:1. Две минути по-късно обаче друг преотстъпен от Премиър лийг футболист - Доди Лукебакио от Уотфорд, реализира дузпа за крайното 2:1 - също в първия си мач за Фортуна в Бундеслигата.

В сряда Хофенхайм ще спори с Шахтьор (Донецк) в Украйна, след което приема Борусия (Дортмунд).