Спартак (Вн) напред за Купата на България, Севлиево плаче за две дузпи

Варненският Спартак се класира за 1/16-финалите на Kупата на България след 1:0 над едноименния тим на град Севлиево. Двубоят излъчи аматьорския представител на Северна България в турнира. Арена на битката бе стадион "Димитър Бурков" в Търговище.

Единственото попадение падна в 47-ата минута, когато варненци проведоха атака отляво, крайният бранител на севлиевци сгреши и връхлитащият нападател на Спартак Ивайло Русев оползотвори успоредното подаване на съотборника си, насочвайки топката в мрежата. В 79-ата минута Кристиян Райчев пропусна да изравни пред празната врата. Стана равностоен мач с малко голови ситуации пред двете врати.

След последния съдийски сигнал от Севлиево обявиха, че ще подадат жалба срещу главния рефер Валентин Железов. Претенциите им са за неотсъдени две дузпи – за нарушения срещу Димитър Байдаков (в средата на второто полувреме) и Райчев (в края на мача).