Скандалният съдия: Добре съм, въпреки случилото се на финала на US Open

Португалският съдия Карлос Рамос коментира за първия път скандала по време на финала при жените на Откритото първенство на САЩ по тенис. Американската тенисистка Серина Уилямс атакува словесно съдията, наричайки го "лъжец" и "крадец" по време на мача, който загуби от японката Наоми Осака. "Аз съм добре, въпреки всички сложни обстоятелства. Не се притеснявам. Ситуацията не беше много приятна, но при съдийството избор не съществува", коментира Рамос за португалския вестник "Трибуна Експресо".

Серина Уилямс първо беше предупредена от португалеца заради съвети, получени от треньора й Патрик Муратоглу от трибуните. След това беше наказана с директна точка за съперничката й, тъй като счупи ракетата си в корта. Следващата санкция по правилник означаваше директно загубен гейм. До нея се стигна за куп обиди, с които тя атакува Рамос и по-специално за това, че го нарече "крадец". С този гейм Осака поведе с 5:3, а при последвалото си подаване спечели мача. Отделно Уилямс беше глобена със 17 хиляди долара.

Международната федерация по тенис защити съдията на стола Карлос Рамос. Португалецът заяви, че е получи стотици съобщения за подкрепа от семейството си, колеги, настоящи и бивши тенисисти. Португалецът ще бъде съдия на полуфиналния мач за Купа "Дейвис" между Хърватия и САЩ, който започва в петък в Задар.