Българките с емоционални изпълнения, които не стигнаха за медал във финала на топка (видео)

Българските гимнастички Невяна Владинова и Катрин Тасева останаха седма и осма в крайното класиране на финала на топка на Световното първенство в София. Капитанът Владинова, която е бронзова медалистка от Световното първенство в Пезаро, получи 19.100, което бе подобрение на оценката в квалификациите, когато нашето момиче бе оценена с една десета по-малко. Катрин Тасева допусна грешка и получи едва 17.600, което й отреди осмото място в подреждането. Момичетата на треньорката Бранимира Маркова все пак запазват второто място в отборното класиране.

Второ злато грабна Дина Аверина, която се оказа звездата на вечерта, след като труимфира само минути по-рано и във финала на обръч. Тя бе оценена с 20.300. Веднага след нея и само с една десета по-малко се нареди нейната сънародничка Александра Солдатова, която остана със сребро след оценка от 20.200. Третото място бе окупирано от представителката на Италия Александра Аджурджукулезе, която го заслужи с оценка от 19.900. Утре в 10 часа започват квалификациите на на следващите два уреда - бухалки и лента, а финалите са в четвъртък.