Бундестимът беше близо до нова издънка, но извади късмет

Раненият заради фиаското в Русия тим на Германия се завърна на победния път, след като надигра Перу с 2:1 в контролна среща в Зинсхайм. Дебютантът и футболист на местния Хофенхайм Нико Шулц реализира гола на успеха пет минути преди края. Гостите дори поведоха чрез Луис Адвинкула в 22-ата минута, но Юлиан Брант изравни три по-късно.
Три дни по-рано Бундестимът беше показал стабилност срещу Франция (0:0) в Лигата на нациите, но тази вечер нямаше и помен от солидната игра в защита. Футболистите на Перу не изпитваха големи проблеми в излизането на положения, но направиха куп пропуски, което ги лише поне от равенство.
В първите 2/3 от мача "инките" дори имаха повече изстрели в очертанията на вратата и на моменти караха домакините да се чувстват неудобно. В крайна сметка обаче за гостите се повтори сценарият от визитата им на Холандия преди дни, когато те пак поведоха, но после загубиха с 1:2.

Йоахим Льов направи няколко промени в състава. На вратата Марк-Андре тер Стеген беше вместо капитана Мануел Нойер, Никлас Зюле зае мястото на контузения Матс Хумелс, а вляво дебютантът Нико Шулц беше предпочетен пред Антонио Рюдигер. В средата шанс получи недолюбваният от привържениците Илкай Гюндоган и считаният за наследник на Мезут Йозил талант Юлиан Брант, който стартира като дясно крило. Марко Ройс зае позиция в центъра на атаката, Тимо Вернер беше отляво, а Томас Мюлер седна на пейката. Лентата беше на ръката на Тони Кроос за първи път.

Мачът започна атрактивно с открита игра и на двата тима и положенията следваха едно след друго. Перуанците имаха шанса да открият резултата в 22-ата минута, когато бившият футболист на местния Хофе Адвинкула се възползва от грешка на Шулц и простреля Тер Стеген в близкия му ъгъл.
"Маншафтът" отговори бързо с изравнително попадение на Брант в 25-ата минута. Тогава той получи пас от Кроос и елегантно копна топката над вратаря за 1:1.
Малко след това Вернер се разписа, но голът правилно не беше зачетен заради засада при паса на Кимих.
Началните минути на втората част бяха за "инките", които на два пъти пропуснаха от чисти позиции. Първо Раул Руидиас се размина с попадението от 2-3 метра, а след това Тер Стеген направи героично двойно спасяване.
В 55-ата минута, секунди след отличната намеса на вратаря на Бундестима, Тимо Вернер се озова сам срещу стража на перуанците, но не уцели вратата.
Абсолючно същото три минути по-късно стори Джеферсън Фарфан, като и той шутира над гредата.
Появилият се като смяна централен нападател Нилс Петерсен се размина с гола в 74-ата минута, като няколко сантиметра го лишиха от попадение.
Германците наложиха превъзходство едва за около последните 20 минути, но стигнаха до малко случаен гол, вкаран от Шулц.
Дебют за Бундестима записаха още 21-годишният защитник Тило Кеерер, който това лято беше привлечен от Пари Сен Жермен, както и 19-годишният халф Кай Хавертц от Байер (Леверкузен).
През следващия месец селекцията на Льов ще играе с Холандия и Франция в Лигата на нациите.

ГЕРМАНИЯ - ПЕРУ 2:1
0:1 Адвинкула (22)
1:1 Брант (25)