Гълъбинов носи победа над Самп

Българският нападател Андрей Гълъбинов отбеляза първия си гол с фланелката на Специя при победата с 2:1 над тима Сампдория, който разби с 3:0 Наполи в последния кръг на калчото. Българинът изпълни безупречно 11-метров наказателен удар в самия край на първото полувреме, с който донесе победата на "бианконерите". Интересното е, че до 17 август таранът беше нападател на вечния съперник на "моряците" Дженоа, но не успя да се разпише в двете дербита през миналия сезон в Серия "А". Българската деветка започна срещата от първата минута, като остана на терена до 78-ата минута.

Тимът от Серия "Б" посрещна "моряците" на стадион "Пико" в Специя, а срещата бе провокирана от паузата заради срещите на националните отбори в Европа и света.

Двубоят започна по-силно за Сампдория и в 16-ата минута Едгар Барето завърши добра триходова акция, между него, Джанлука Капрари и Фабио Куалярела.

В 34-ата минута Окереке изравни резултата след скоростна контраатака и с десен удар не остави шансове на Рафаел Кабрал. Минута преди края на първото полувреме Андрей Гълъбинов донесе пълен обрат за Специя. Българският нападател беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пийтърс. Гълъбинов бе заменен в 78-ата минута от Свен Арон Гудионсен, като с представянето до момента на своята сменя бе най-опасният футболист пред вратата на Кабрал.

Отборът на Паскуале Марино разчита изключително много на Гълъбинов, който беше обявен за звездата в лятната селекция. Фактът, че се очаква той да изпълнява дузпите на тима, го показва. Имащият близо 50 гола в Серия "Б" българин, пък се надява да стане голмайстор на отбора, а също така да помогне на тима да се изкачи в Серия "А", въпреки че конкуренцията ще бъде жестока през тази кампания.