Шумахер-младши с победа на "Нюрбургринг"

Мик Шумахер триумфира в първото състезание на легендарната писта "Нюрбургринг" от Европейската Формула 3. Синът на седемкратния шампион във Формула 1 Михаел Шумахер поведе още в първата обиколка.

Мик стартира втори, но го направи брилянтно и спечелилият полпозишън руски пилот от академията на Ферари Роберт Шварцман бе изпреварен още на първия завой. Именно там обаче стана голяма катастрофа и на пистата излезе кола за сигурност. Шумахер направи добър рестарт след като тя се прибра, но Шварцман все пак бе плътно зад него. В крайна сметка пилотът на Према Мик премина карирания флаг с преднина от по-малко от секунда.

След своята четвърта победа Шумахер зае второто място в генералното класиране на 26 точки зад лидера - таланта от академията на Ред Бул Дан Тиктъм. До края на сезона остават още 7 състезания.