Черно море и Дунав триумфираха в четвъртото издание на детския футболен турнир "Бяла Къп" (галерия)

Отборите на Черно море и Дунав грабнаха златните медали от четвъртото издание на детския футболен турнир „Бяла Къп“, организиран съвместно от Община Бяла и Сдружение „Бъдеще чрез спорт“. На финала при родените през 2005 година селекцията на Калоян Георгиев, съставена от година по-малки таланти, взе реванш за миналогодишната драматична загуба след изпълнение на дузпи от Дунав и победи с 2:1 батковците от Русе.

64 Черно море и Дунав триумфираха в четвъртото издание на детския турнир "Бяла Къп"

В герои за малките „моряци“ се превърнаха Ивелин Милков и Кристиян Евдокиев, които се разписаха във финала. Освен с шампионския трофей и златните медали, варненци си тръгнаха за морската столица и с индивидуална награда, след като Валентин Димитров бе избран за най-добър вратар на турнира, а призът му връчи легендарният страж на Спартак (Варна) Красимир Зафиров.

Утешителен за възпитаниците на Драгомир Григоров бе фактът, че освен сребърните медали, те грабнаха две индивидуални награди. Даниел Николов също взе приза за най-добър вратар, а Радослав Великов еднолично стана голмайстор на турнира при големите.

В сблъсъка за бронзовите медали Ф.К.Олимпик Варна на Живко Бояджиев победи с 3:1 ПФК "Добруджа 1919" - Официална страница на Венцислав Желев. На пето място останаха гостите от турския Шаркьой, на шесто Шампиони, на седмо Дунав 2006, а на осмо – домакините от Бяла.

При по-малките – родените през 2008 година, шампион стана тимът на Дунав (Русе). Селекцията на Мартин Цирков спечели по безапелационен начин и четирите си срещи с Черно море, Олимпик (Варна), ФК Варна и Черноморец (Бяла).

Нещо повече, малките „дракони“ не допуснаха нито един гол и с най-много отбелязани попадения грабнаха три индивидуални приза. За най-добър вратар бе определен Антони Николов, а Радостин Стоилов и Александър Донев получиха награди за голмайстори на турнира. Втори в класирането остана Олимпик (Варна) със старши треньор Диян Генчев, а трети – Черно море на Мирослав Мирчев.

Наградите връчиха кметът на Община Бяла г-н Анастас Трендафилов, председателят на Общински съвет Бяла г-жа София Кирова, кметът на Шаркьой Сюлейман Алтънйой, легендата на Спартак (Вн) Красимир Зафиров и представителите на Сдружение "Бъдеще чрез спорт".

„Бяла Къп“ не е единственият футболен проект, в който Общиня Бяла и Сдружение „Бъдеще чрез спорт“ си партнират. По-рано тази година двете страни реализираха успешно първия Inter Academy Camp Bulgaria, събрал 107 деца на спортен комплекс „Черноморец“ в Бяла.