Националите по плажен футбол удариха Норвегия

Трудна, но много сладка победа записа националният отбор на България по плажен футбол. Възпитаниците на Симеон Христов надиграха Норвегия с 5:4 във втория си двубой от Група 2 на Промофиналите на Дивизия "Б" на ЕВРОлигата, които се провеждат в италианският град Алгеро на остров Сардиния.

След вчерашното поражение с 1:6 нашите момчета трябваше на всяка цена да бият скандинавския си съперник, за да имат шансове за по-високо класиране. Както и вчера обаче, тимът ни отново допусна гол от "съблекалнята. Беше изминала малко над една минута от първата третина, когато Хенрик Салвесон успя да открие резултата в полза на Норвегия. След това скандинавците имаха още възможности, но вратарят ни Добромир Господинов се справи. В 7-ата минута Калоян Цветков изравни с уникален гол. Той се разписа директно от корнер, насочвайки топката към мрежата с прецизен външен фалц за изненада на вратаря - 1:1. Две минути преди края на първата част Филип Филипов се разписа с много премерен удар отдалеч, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Норвегия.

Втората третина започна лошо за България. От изпълнението на центъра бе намерен Салвесон, който изравни с удар отблизо - 2:2. В 19-ата минута нашите поведоха с гол на Павел Адамов. В началото на заключителните 12 минути България стигна до ново попадение, също много красиво. Иван Мартинов стреля от центъра, коженото кълбо се топна точно пред стража на скандинавците и порази вратата му - 4:2. Норвежците получиха дузпа и намалиха резултата чрез Лий четири минути преди края, но веднага след това беше дадена дузпа и за България, която Филип Филипов реализира. 26 секунди преди края норвежците върнаха интригата след втори гол на Лий. Българите обаче запазиха концентрация и удържаха победата с 5:4.

Това бе втори успех на България над Норвегия в Евролигата тази година, след като ги биха с 5:3 и в предварителната фаза в Назаре. След минути започва другият двубой от нашата група между Румъния и Англия, която вчера би скандинавците с 3:2 след продължение. Утре българските назионали имат решителен мач с островитяните в 12,30 ч. Двубоят отново ще се предава пряко в ефира на MAX Sport 1.

Съставът на България: Костадин Иванов (капитан), Добромир Господинов, Станислав Иванов, Илиан Димов, Maртин Великов, Илиан Илиев, Калоян Цветков, Мартин Недков, Павел Адамов, Цено Лозанов, Иван Мартинов, Филип Филипов