Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

272-ма атлети взеха участие в триатлон "Лъвско сърце"

За трета поредна година ултра крос триатлонът “Лъвско сърце“ предизвика най-смелите атлети да преминат 140 км. индивидуално или в отборна щафета. Общо 272 състезатели от пет националности се включиха в уникалното по рода си приключение, включващо 3 км плуване, 116 км колоездене и 21 км бягане.

На първо място на почетната стълбичка застанаха Уим Щеркс от Белгия с време от 07:59:14 ч. и трикратната победителка при жените Христина Козарева, която финишира за 09:46:55 часа. Те грабнаха голямата награда от 1000 лева, а останалите победители разделиха наградите осигурени от спонсорите на събитието.