Гладиаторска битка и поредна велика победа за Рафаел Надал (видео+галерия)

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на US Open след драматична победа над Доминик Тийм с 0:6, 6:4, 7:5, 6:7(4), 7:6(5). Гладиаторската битка между двамата продължи близо пет часа, което е най-дългият мач на испанския магьосник в турнира.

Световният №1 оцеля след феноменалните 74 уинъра от австрийския тенисист, като по този начин Рафа Надал достигна до полуфиналите в Ню Йорк за седми път. Tой печели и своя седми пореден мач oт турнира.

13 Гладиаторска битка и поредна велика победа за Рафаел Надал
Следващото препятствие пред 32-годишния испанец е Хуан Мартин дел Потро

, който записа също труден успех над Джон Иснър с 6:7(5), 6:3, 7:6(4), 6:2.

Битката между двамата започна мечтано за Доминик Тийм, след като не даде никакъв шанс на Надал и спечели първия сет с 6:0. Във втория обаче испанецът се събуди и заслужено триумфира с 6:4.

Матадора спечели и третия, но отговорът на австриеца не закъсня и след тайбрек Тийм стигна до пети сет, в който и двамата имаха шансове, но с по-здрава психика се оказа отново Рафаел Надал, който спечели драматично последния сет.

"Беше страхотна битка. Условията бяха тежки, горещо, влажно време. Началото беше много трудно. Единственото, което си мислех, беше да завърши този първи сет, да го забравя и след това да се опитам да се върна в мача. Успях да спечеля няколко точки, геймове, след това взех втория сет. После той сервираше за третия сет, но аз направих обрат с четири гейма поред. В четвъртия имах шансове, загубих го в тайбрек, но преглътнах разочарованието и продължих напред. Много съм щастлив. Доминик е много добър мой приятел, великолепен тенисист, съжалявам за него и му пожелавам най-доброто. Той е млад, има време пред себе си и ще спечели големи турнири", заяви Надал секунди след успеха.