Питчер на НЙ Метс изравни 108-годишен рекорд (видео)

Асът на Ню Йорк Метс Джейкъб Дегром изравни рекорда на МЛБ за най-много поредни започнати мачове с три или по-малко допуснати точки в един сезон. Тази нощ 30-годишният десничар поведе "гражданите" към успех с 4:2 в гостуването срещу Лос Анджелис Доджърс и записа 25-и пореден старт под 3 ER през 2018 г.

Така Дегром се нареди до единствения питчер с такова постижение в историята, чийто рекорд датира отпреди повече от век. През 1910 г. Кинг Коул прави 25 поредни мача с по-малко от 3 допуснати точки за Чикаго Къбс и завършва първенството с баланс 20-4 и 1,80 ERA.

Също така Джейкъб подобри рекорда на Метс от 24 поредни старта под 3 ER, който досега делеше с Дуайт Гудън. Клубната легенда го поставя през 1985 г., когато постига фантастичните показатели 24-4 с 1,53 ERA.

Иронията е, че въпреки забележителния му коефициент на средно допуснати точки за 9 ининга – 1,68 ERA, в момента активът на Дегром е едва 8-8. Стартерът си тръгна без решение от ст. "Доджър", сменен в 7-ия ининг при резултат 1:1.

Той допусна единствената точка в дежурството си още в 1-вия ининг, сервирайки хоумрън на Джъстин Търнър. После Дегром сам изравни резултата, удряйки RBI-сингъл в 5-ия и завършвайки 2 от 2 в нападение.

След излизането му от игра по една защита от булпена изработиха Сет Луго, Дрю Смит (W 1-0) и Робърт Гселман (S 10), който затвори мача, въпреки че пусна точка в 9-ия ининг. Решаващият удар на нюйоркчани бе нанесен в отварянето на последната част, когато пинч-хитърът Брандън Нимо удари троен хоумрън срещу риливъра на "мошениците" Кента Маеда (L 8-9).

Лос Анджелис Доджърс - Ню Йорк Метс 2:4