Николай Тодоров с нов гол за италианския третодивизионен Риети

Българският нападател Николай Тодоров отново се разписа за италианския третодивизионен тим Риети, като този път при победата с 2:0 като гост на Фермана в среща от турнира за Купата на Серия С.

Риети завърши с 3 точки в група Н, но отпада от Терамо, който има 4 и продължава в елиминациите. Именно срещу Терамо българинът вкара първото си попадение за новия си тим. Последен в потока е Фермана с 1 точка.

Гостите откриха резултата в 75-ата чрез Пепе, а десет по-късно и роденият в Плевен нападател се разписа. Той завърши комбинация в триъгълник между Диара, Джалифуоко и Черичола. Последният изведе Тодоров сам срещу вратаря на домакините, което се оказа лесна позиция за отбелязване. Само минута по-късно Тодоров беше заменен от Томазоне.

Риети тази година влезе в Серия С, а Николай Тодоров се премести на Апенините след 7 години във Великобритания. В последните 3 години беше част от шотландския Хартс, но приоритетно беше даван под наем на отбори от по-ниските нива в Шотландия.