Марсилия излъга Монако в последната минута след страхотен мач на “Луи II“ (видео)

Отборите на Монако и Олимпик Марсилия направиха страхотен сблъсък на “Луи II“ в дербито помежду си от 5-ия кръг в Лига 1. В мача паднаха общо пет гола и той бе изпълнен с обрати и интересни моменти. Гостите ликуваха в края, като си тръгнаха с трите точки след успех с 3:2, дошъл в последната минута на двубоя.

Марсилия стоеше по-добре през първата част, като Костас Митроглу пропусна няколко положения за откриване на резултата. Все пак в 45-ата минута той се реваншира и засече с глава центриране на Димитри Пайе за 0:1.

Монако обаче излезе мобилизиран в началото на втората част и стигна до бърз обрат. В 48-ата минута Адил Рами сбърка при изнасянето на топката и буквално я подари на Радамел Фалкао, който изскочи на стрелкова позиция. Ударът на колумбиеца бе спасен от вратаря, но Юри Тилеманс бе достатъчно съобразителен да притича и да довкара за 1:1.

В 53-ата минута Бенямин Хенрихс центрира остро в пеналта, там отново рами не се намеси добре и позволи на Фалкао отблизо да вкара за 2:1.

Марсилия обаче не се предаде и в 74-ата имнута Флориан Товен попаде към Хироки Сакаи на десния фланг, японецът напредна и центрира обратно към товен, който засече топката във вратата за 2:2.

Истинската драма настъпи в самия край на двубоя. Тогава Товен центрира от корнер и Валер Жермен с глава прати топката във вратата след не особено добрата намеса на вратаря Диего Беналио. Любопитното е, че Жермен е юноша на монегаските.

Така Марсилия вече има 7 точки и се намира на 5-ото място в таблицата. Монако пък е 13-и с 4 спечелени точки.