Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Алавес обърна Еспаньол за две минути

Отборът на Алавес надигра с 2:1 Еспаньол в среща от третия кръг на испанското първенство. Гостите от Барселона откриха резултата в 42-ата минута от дузпа чрез Лео Баптищао. Борха Бастон (57) и Рубен Собрино (59) донесоха успеха за баските.
Срещата във Витория започна с незачетен гол. В третата минута Ману Алехандро Гарсия си помогна с ръка при овладяването и попадението не беше валидно. В 22-ата Фернандо Пачеко спаси след добър удар на Лео Баптищао. В 40-ата съдията назначи дузпа след консултация с ВАР. Давид Лопес беше хванат с ръце от Виктор Лагуардия при корнер. Въпреки че топката изобщо не стигна до Лопес, реферът прецени, че това е дузпа. Баптищао не сбърка от бялата точка и изведе напред “лос перикитос”.
Съдията даде петминутно добавено време заради използването на ВАР, но явно домакините на “Мендисироса” не бяха предвидили толкова дълго продължение и пръскачките на терена се включиха преди края на полувремето. Така футболистите и съдията изчакаха около минута те да се изключат, за да доиграят първата част.
Второто полувреме започна с полемична ситуация. В 47-ата минута Серхио Гарсия прати топката в мрежата, но с помощта на ВАР съдията видя засада. Лео Баптищао пречеше на вратаря в малкото наказателно поле и затова влияеше на играта. В 57-ата Марк Рока не успя да изчисти и асистира на Борха на пет метра от гола. Борха се разписа с глава, оставен сам. Две минути по-късно Алавес разви чудесна контра, Джони Родригес свърши чудесна работа с прекрасен рейд, центрира отдясно и Собрино засече топката, пращайки я в обратния ъгъл - 2:1. До края барселонци не намериха начин за отговор.