Винисиус направи фурор днес - вкара два гола и стана жертва на ухапване (видео)

Бразилската перла в атаката на Реал Мадрид Винисиус Жуниор направи много силен мач за дублиращия тим на “белите” при 2:2 с филиала на Атлетико Мадрид пред погледа на наставника на първия отбор Юлен Лопетеги. 18-годишният нападател вкара два гола, като единият беше изключително красив - топката влезе около сглобката. Винисиус се разписа в седмата минута, а в 27-ата шутира извън наказателното поле и кълбото влетя в горния ляв ъгъл след страхотно насочване.
Новата придобивка на Реал беше на ръба и на феноменална асистенция, но Кристо удари греда. Винисиус направи бомбастично първо полувреме, в което беше фаулиран цели осем пъти. В 37-ата минута бразилецът беше замесен и в скандална ситуация. Футболист на Атлетико "Б" се опита да захапе Винисиус за главата след прийом от борбата. Съдията извади по жълт картон и на двамата, явно не видял неспортсменската проява.
45-милионният южноамериканец ще играе за дубъла и ще чака повиквателна от Лопетеги.