Динамо настигна ЦСКА и задмина Локомотив

Динамо (Москва) постигна втора победа от началото на сезона в Русия. Отборът на Дмитрий Хохлов подчини с 2:0 новака Оренбург, който пък инкасира първа загуба след завръщането си в Премиер лигата. Точни за "бяло-сините" бяха Евгений Марков и Евгений Луценко през второто полувреме.

Динамовци играят все по-сполучливо на "Арена Химки" и днешният двубой не направи изключение. Жоазиньо, Фьодор Черних, Кирил Панченко и Константин Рауш бяха най-опасните футболисти на домакините, за които през второто полувреме в игра влезе и привлеченият преди броени дни португалец Мигел Кардосо.
Преди почивката Оренбург удържа натиска на Динамо, но след почивката за гостите стана много по-трудно. В 63-ата минута Панченко центрира от фаул и влезлият малко по-рано Марков отклони топката във вратата за 1:0.

В края на мача Оренбург рискува и това доведе до втори гол в полза на Динамо. Добавеното време вече беше изтекло, когато Луценко напредна необезпокояван и простреля Евгений Фролов.

Динамо събра 9 точки, колкото има и ЦСКА (Москва). Шампионът Локомотив (Москва) е с точка по-малко. Оренбург пък има 10 пункта и се задържа на 4-о място.

След паузата за националните отбори новаците приемат Зенит, а Динамо ще играе срещу Локомотив.