Георги Костадинов с жълт картон при равенство на Арсенал

Отборите на Енисей и Арсенал (Тула) направиха нулево равенство в среща от 6-ия кръг на руската Премиер лига. От българите в двата тима игра само Георги Костадинов, който получи жълт картон. Съперниците предложиха скучен футбол и закономерно не се победиха. Те са съседи във втората половина на класирането с по 5 точки.

Петър Занев остана на пейката за Енисей. Той получи травмата в мача срещу ЦСКА (Москва) и пропусна историческата първа победа на тима в Премиер лигата миналата седмица срещу Криля Советов. Михаил Александров се възстановява от операция, но Георги Костадинов се завърна в стартовия състав на Арсенал, след като изобщо не игра при поражението с 0:1 от Ростов. Българският национал действаше като един от тримата в средата на терена за "артилеристите", заедно с Игор Горбатенко и Кантемир Берхамов.
Още във 2-ата минута Дмитрий Ятченко от Енисей уцели гредата при опит за центриране. Домакините, дебют за които направи ветеранът Дмитрий Торбинский, атакуваха повече, но трудно стигаха до опасни удари. В средата на полувремето нападателят Марко Обрадович се контузи и вместо него в игра влезе Артур Саркисов.

Арсенал действаше подчертано дефанзивно и намесе първия си точен удар чак в 40-ата минута, но Александър Денисов не затрудни стража на Енисей Давид Юрченко.

В 51-ата минута Берхамов сътвори сериозен пропуск за гостите. До края по-активни бяха футболистите на Енисей. Резерзвата Саркисов можеше да се превърне в герой в 89-ата минута, но изстрелът му беше спасен от Артур Нигматулин.

В следващия кръг Арсенал (Тула) ще е домакин на Криля Советов, а Енисей ще гостува на Рубин.