Ботев (Нови пазар) надви Суворово

Отборът на Ботев (Нови пазар) записа втора победа от началото на сезона в Североизточна Трета лига. Момчетата на Радостин Димов надиграха с 2:1 като домакин лидера Суворово, в среща от III кръг, и продължават без загуба.
"Жълто-черните" от Нови пазар започнаха силно двубоя и в 20-ата минута поведоха след точното попадение на Георги Щерев с глава. В началото на втората част гостите пуснаха в игра Александър Чукански, който на няколко пъти застраши вратата на Тодор Тодоров. В 55-ата минута Кирил Радев от Ботев преодоля няколко защитници – остана сам срещу вратаря Костадин Иванов, но пропусна да удвои. Той стори това три минути по-късно, когато се възползва от неразбирателство между вратаря Костадин Иванов и защитника Станислав Иванов, открадна топката и я заби в мрежата им – 2:0.

Гостите върнаха един гол в 65-ата минута след бърза контраатака, а попадението реализира Александър Чукански. Голът във вратата на „Ботев“(Нови пазар) вдигна самочувствието на гостуващият тим и те трайно владееха играта на футболния терен, но много ходовите им атаки и така не им донесоха поне частичен успех.

В последните минути някои от състезателите на Суворово не удържаха на напрежението създало се на терена, предизвикаха някои срамни сцени – пощадени и ненаказани от главния съдия Иван Руменов от Варна. Все пак в края на мача двата отбора се поздравиха взаимно в името на феърплея.