Нюрнберг и Майнц си вкараха прекрасни голове

Отборите на Нюрнберг и Майнц 05 завършиха 1:1 в среща от втория кръг на германското първенство. Матета и Ишак вкараха два великолепни гола, с които двата тима спечелиха по точка. За Нюрнберг не игра закупеният вчера от Лудогорец Върджил Мисиджан, чийто документи още не са готови.
Бившият отбор на Тодор Неделев игра по-умно преди почивката и стигна до голов аванс. “Дер Клуб” не направи нищо запомнящо за първата част. В 25-ата минута Жан-Филип Матета отбеляза прекрасен гол с глава след подаване на Аарон Мартин Каракол. Новото попълнение от Еспаньол центрира отляво и Матета реализира с плонж, пращайки с глава топката в горния десен ъгъл на вратаря - 0:1.
Домакините излязоха мобилизирани за втората част и бързо стигнаха до изравняване. В 48-ата топката беше центрирана от корнер, Хано Беренс се размина с кълното, то стигна до Микаел Ишак, който се разписа с бомбен удар от 13 метра. Ишак вкара с мощен удар под гредата и зарадва феновете в Нюрнберг. В края на срещата франките изпуснаха да вземат победата, като пропуски направиха Беренс (80) и Юя Кубо (88).