Южна Корея спечели Купата на Азия срещу Япония, Сон може да диша спокойно

Сон Хюн-Мин няма да отбива редовна военна служба в рамките на две години в корейската армия, след като националния отбор на страната до 23 години победи Япония с 2:1 след продължения и спечели Купата на Азия. Нападателят на английския елитен клуб Тотнъм си свърши работата, за която беше повикан в младежкия отбор на Република Корея, а головете за победата вкараха Сон-У Ли и Хван-И Чън, като първото попадение дойде в 93-ата, а второто в 101-ата минута. Аясе Уеда намали пасива на самураите пет минути преди края на второто продължение.

Сон трябваше да се върне в страната си и да отбива редовна военна служба, ако тимът не беше спечелил трофея. Но тази опасност вече не го грози, след като победата е на лице. Министерството на отбраната на Република Корея освобождава от задължителна военна служба всеки спортист, който донесе златен медал от Олимпийски игри или от Азиатски игри. Веднага след груповата фаза пътят на Република Корея не беше никак лек, като най-напред беше отстранен коравия отбор на Иран с 2:0, а след това се нуждаеше пак от продължения, за да се справи с Узбекистан на четвъртфинал.

Доста по-лесно им беше на полуфинала срещу наивния тим на Виетнам, който беше победен с 3:1. Японците също бяха пестеливи, като най-напред отстраниха с минималното 1:0 домакините от Малайзия, след това дойде ред на Саудитска Аралия и на полуфинала пак с 1:0 беше победен ОАЕ. Днес в редовното време и двата отбора не стигнаха до кой знае какви ситуации, но в продълженията тимът на Корея показа зрялост. Мачът завърши с нервни изблици и разправии, но в крайна сметка Република Корея спечели.