Кавдански не влезе при голяма победа на Клермон Фуут

Отборът на Клермон Фуут записа разгромен успех c 4:0 като гост на Валансиен в срещата между двата тима от 6-ия кръг на Лига 2. Българският защитник Мартин Кавдански бе в групата, но не се появи в игра.

Гостите сломиха своя съперник за малко повече от 10 минути през първото полувреме. Ожие откри резултата в 30-ата минута, а Ражо удвои в 34-ата. В 42-ата минута Айе направи резултата класически.

В 83-ата минута Клермон Фуут довърши съперника с още едно попадение. Този път негов автор бе Перейра, който оформи крайното 0:4.

Така Клермон Фуут продължава да върви нагоре в класирането, като вече има 8 точки и заема 9-ата позиция. Валенсиен също има 8 точки, но се свлече до 12-ото място по голова разлика.