Pomorie Cup – резултати от джет ски състезанието в Поморие

Над 40 съсзтезатели се надпреварваха в джет ски купата на ТераКредит България! Състезанието се проведе на южния плаж в Поморие на 25 и 26 Август. Участие взеха както български, така и чуждестранни съзтезатели, разделени в следните категории: деца (Runabout Junior), жени (Runabout Women) до 215 кс (Runabout Expert Stock,) до 300 кс (Runabout Expert Stock) и най-високия професионален клас 450кс RunAbout Pro

Първо място заема Йордан Николов със своите рекордни четири първи места в четири мотота. На второ място се нарежда българският професионален състезател Марио Михалевм, последван от Кристиян Чобано, който се класира на трето място. Носителят на златната купа Йордан Николов води усилени тренировки в отбора на петкратния световен шампион Gyorgy Kasza, подготвяйки се за световните джет ски финали в Тайланд, където ще се срещне с най-изявените спортисти, доказали себе си и уменията си във водния спорт.

Следващата седмица Йордан Николов и Калин Николов заминават в Хърватска за кръг от европейското първенство Alpe Adria Jetski Tour заедно с отбора на световния шампион Gyorgy Kasza.

Публиката на Pomorie Cup не остана безразлична към екстремното шоу, а туристи и плажуващи не пропуснаха да споделят ярки емоции от събитието!