Пътят към гола остана скрит за Верея и Славия (видео)

Отборите на Верея и Славия завършиха наравно 0:0 в първия мач от седмия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха двубой с много битка, но малко положения и логично поделиха точките. Все пак домакините могат да съжаляват малко повече, че не стигнаха до успеха, тъй като в последната минута на мача Антон Огнянов пропусна най-чистата ситуация в мача.

През първия половин час на мача двата тима бяха на път да приспят малцината зрители по трибуните на “Трейс Арена”, след като почти нищо интересно не се случи. Едва в 36-ата минута дойде първата опасност пред една от двете врати. Сеидина Диара напредна по посока на наказателното поле и стреля точно, но Георги Петков внимаваше и спаси. Малко по-късно “белите” отговориха с опасен удар, но силният шут на Славчо Шоколаров бе спасен от Георги Георгиев. В последната минута Огнянов пробва да вкара от пряк свободен удар, но топката мина сантиметри от гредата.

През втората част темпото се вдигна малко, като гостите бяха по-активни, а старозагорци действаха на контраатаки. Все пак положенията пред двете врати липсваха до последните десет минути, когато двата тима тръгнаха по-смело напред. В 84-ата минута Галин Иванов се озова на чиста позиция, но ударът му бе спасен от Георгиев. Така се стигна до 90-ата минута, когато пробив на Милан Вушорович доведе до пас към Огнянов, чийто първи опит бе блокиран, но след това топката се върна в него сам срещу Петков, но вторият му удар мина встрани от вратата.

По този начин с поделените точки Славия събра девет и в момента е на шеста позиция в класирането. Верея от своя страна остава на дъното, все още без гол в актива си, но пък с втора точка, след второ нулево равенство.