Йънг Бойс попари Динамо (Загреб) за две минути (видео)

Отборът на Йънг Бойс спечели с 2:1 като гост реванша срещу Динамо (Загреб) от плейофа в Шампионската лига и се класира за груповата фаза на турнира. Първата среща в Швейцария завърши наравно 1:1 и така с общ резултат 3:2 жълто-черните продължават напред.

Динамо пръв откри резултата в 7-ата минута и се почувства близо до целта. Тогава Олмо получи в наказателното поле и опита да върне назад, там защитник на гостите не се намеси добре и подари топката на Хайрович, който без забавяне отбеляза за 1:0.

В средата на второто полувреме обаче гостите сътвориха пълен обрат в рамките на две минути. Първо в 64-ата минута Асале финтира Леовац по страхотен начин и защитникът го задържа в наказателното поле за дузпа, а Гийом Оаро реализира от бялата точка за 1:1.

В 66-ата минута след центриране от корнер Вутрич с глава насочи топката към Оаро, който отблизо засече във вратата за 1:2.

Така Йънг Бойс шокира своя съперник и отмъкна победата под носа му като по този начин се класира и за групите на Шампионската лига за пръв път в историята си. Динамо пък ще ближе раните си в групите на Лига Европа.