Университатя мачка без Ради Димитров

Отборът на Университатя (Крайова) записа впечатляваща победа като гост с 5:1 над Волунтари в срещата между двата съперника от 6-ия кръг на първенството на Румъния. Българският защитник Радослав Димитров обаче не бе в групата на своя тим за този мач.

Гостите решиха сблъсъка още през първата част, когато вкараха четири от петте си гола в мача. Банку откри резултата в 24-ата минута, а Келич удвои четири по-късно. Митрица направи резултата класически в 40-ата, а отново Банку бе автор на четвъртия гол в 42-ата минута.

Почетното попадение за домакините бе на сметката на Лайдуни от дузпа в 86-ата минута, а крайното 1:5 оформи Банку също от дузпа в 90-ата минута.

С тази победа Университатя излезе на 6-ото място в таблицата с 8 точки в актива си. Волунтари пък се намира на дъното с едва 1 спечелена точка до момента.