Фиорентина изригна пред погледа на Диего Симеоне

Отборът на Фиорентина стартира сезона в Серия "А" с убедителна победа. "Виолетовите" разгромиха с 6:1 Киево в първото си домакинство на "Артемио Франки". Двубоят от втория кръг на калчото беше първи за тима на Стефано Пиоли, чийто мач срещу Сампдория беше отложен преди седмица, заради голямата трагедия в Генуа. Именно поради това срещата във Флоренция започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналите в зловещата злополука на "Понте Моранди". Футболистите на двата тима излязоха на терена със специални фланелки.

Головете за домакините отбелязаха Никола Миленкович (8), Жерсон (42), Марко Бенаси (49, 90), Федерико Киеза (71) и Джовани Симеоне (90+3), докато Ненад Томович (76) беше точен за Киево.

Сръбският защитник даде аванс на Виола още в 8-ата минута с красиво попадение. Той матира Андреа Секулин с удар от 20 метра, а голът му беше първи за клуба. "Летящите магаренца" създадоха възможности, но не успяха да изравнят, а най-добрият на терена Жерсон, удвои в 42-ата минута. Пристигналият от Рома футболист дебютира с много добър мач, обирайки овациите на тифозите. Бразилецът се разписа след меле в наказателното поле на гостите.

Втората част започна с нов гол във вратата на веронци. Този път Марко Бенаси попадна в прегръдките на своите съотборници. Бившият играч на Торино беше точен с глава след отлична асистенция на Джовани Симеоне, който пък бе подкрепян от баща си Диего Симеоне и легендата на Аржентина Даниел Пасарела. Треньорът на Атлетико Мадрид беше на трибуните.

Киеза вкара четвърти гол в 71-ата минута след асистенция на Жерсон, който направи пореден добър пробив. Пристигналият от Ювентус Марко Пияца смени Киеза, като дебютира за Виола. Секунди по-късно Томович върна едно попадение.

Буквално в 90-ата минута Бенаси вкара своя втори гол в мача и общо пети във вратата на гостите, които в продължението получиха и шест гол. Този път точен беше Джовани Симеоне.

Поражението е второ поред за Киево, след като "жълтите" отстъпиха с 2:3 от Ювентус на старта в калчото.