Удинезе повали Самп

Отборът Удинезе надви с 1:0 Сампдория в мач от 2-ия кръг на Серия "А". На "Дачия Арена" домакините изиграха едно много добро първо полувреме, като заслужено водеха на почивката. Единственото попадение отбеляза Родриго де Паул в 9-ата минута. През втората част Самп започна да играе много по-добре, но нямаше късмет да изравни, записвайки първо поражение в тази кампания.

Първият мач на Самп беше отложен преди седмица, заради голямата трагедия в Генуа. Именно поради това срещата във Фриули започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналите в зловещата злополука на "Понте Моранди". Футболистите на двата тима излязоха на терена със специални фланелки, като дори президентът на "моряците" Масимо Фереро слезе на терена с такава тениска.

Де Паул вкара във втори пореден мач от калчото за първи път в своята кариера, а Удинезе продължи положителната си серия срещу "блучеркиатите", като от 2004 година винаги вкарват гол в домакинството си на Самп.

Удинезе има четири точки от два мача, докато футболистите на Марко Джампаоло стартираха сезона с поражение.