Зенит няма милост - пета поредна победа (видео)

Фаворитът за титлата в Русия Зенит изпраща успешна седмица. След победата над Мьолде в Лига Европа, днес питерци продължиха безгрешния си ход и на домашната сцена. Отборът на Сергей Семак взе с 2:0 гостуването си на друг евроучастник - Уфа, и е лидер в класирането с пълен актив от 15 точки. Зенит е тимът с най-много отбелязани голове (10) и в същото време е инкасирал само едно попадение във вратата си.

Иван Пауревич от домакините имаше малшанса да си вкара автогол още в 3-ата минута. Той не разбра къде е топката при едно разбъркване в наказателното поле и заблуди вратаря Гиорги Шелия. В 11-ата минута Артьом Дзюба направи двойно подаване с Александър Ерохин, след което стреля в гредата, но при добавката нямаше проблеми.

Зенит имаше и други положения. Най-много бяха те пред защитника Бранислав Иванович, но сръбският ветеран не успя да се разпише. След 68-ата минута пък Уфа игра с човек по-малко заради червен картон на Боян Йокич.

"Домакините се сражаваха като лъвове. Познавам ги отлично и ги поздравявам. Победата е важна за нас, Не искам да коментирам дали Ерохин е провокирал Йокич в ситуацията с червения картон", заяви след мача Семак, който до миналия сезон водеше Уфа.

"В началото сами се вкарахме в трудно положение с автогола и грубата грешка за втория гол. Момчетата се постараха да се представят достойно дори с човек по-малко, но някои грешни съдийски решения попречиха интригата да се върне", сподели спортният директор на домакините Шамил Газизов.

В класирането Уфа е на 12-о място с 4 точки, но всички мили на хората в клуба са насочени към реванша срещу Глазгоу Рейнджърс за влизане в групите на Лига Европа.